ClickCease class="post-template-default single single-post postid-1179 single-format-standard">

iPhone Servis Yok Hatası ve Baseband Tamiri, iPhone Servis Ankara

iPhone Servis Yok Hatası ve Baseband Tamiri, iPhone Servis Ankara

iPhone’unuz “servis yok” diyorsa, Wi-Fi bağlantısı yapmadığınız sürece arama yapamaz, SMS gönderemez veya internete bağlanamazsınız. Hata verene veya çalışmayana kadar iPhone’a ne kadar ihtiyacımız olduğunu anlamamız çok zordur. “Servis yok” hatasına bir çok etmen neden olabilir, bazen çok basit bir ayar, bazende teknik servis gerektiren durumlar söz konusu olabilir. Bu yazımızda iPhone “servis yok” hatasını nasıl düzelteceğimizi anlatacağım.

iPhone servis yok hatası bazı durumlarda kolayca çözülebilen bir sorundur. Bazende anakart teknisyeninin yapması gereken özel bir iştir. Anakart kaynaklı hatalarda bu arızaya “baseband” arızası diyoruz.

Neden “servis yok” hatası alıyorum?

Şebeke kapsamı olmayan bölgelerde veya şebeke kapsama alanının zayıf olduğu bölgelerde üstte “aranıyor” ibaresi görünecektir. iPhone servis sorunlarına çözüm bulmadan önce bunun neden kaynaklandığını anlamamız gerekiyor. Aşağıda belirttiğimiz durumlar servis sorunlarının başlıca nedenleridir;

 • Operatörünüz veya hesabınızla ilgili sorunlar: Oparatör sahte bir işlemden şüpheleniyorsa veya cihazınızın hücresel servis alması engelleniyorsa, bu servisinizi etkiler.
 • Sim kart hasarı: SIM kartınız bir şekilde zarar görmüşse, şebeke operatörünüze erişemeyebilir ve bunun sonucunda iPhone’unuz bulamayabilir.
 • Zayıf ağ: Bulunduğunuz yerde yetersiz şebeke kapsama alanı da olabilir. Şebeke operatörünüz tüm alanları kapsamamış olabilir, bu nedenle iPhone’unuz belirli bölgelerde bağlanamayabilir.
 • Yazılım sorunu: iPhone’unuzdaki yazılım hataları ağ bağlantısına da engel olabilir. Örneğin, üçüncü taraf bir uygulamayı indirir indirmez veya iOS güncellendiğinde servis sorunu başlarsa, yazılımla ilgilidir.
 • Baseband arızası: iPhonelarda şebekeyi kontrol eden bir entegre mevcuttur, bu parça arızalandığında “servis yok” uyarısı alabilirsiniz.

Tamire gerek kalmadan yapabilecekleriniz

“Servis yok”, “aranıyor” hataları eğer basit ayarlardan kaynaklanıyorsa şunları deneyebilirsiniz;

 1. Operatörünüzü kontrol edin: bulunduğunuz bölgede sim kartınıza ait operatör yanıt vermiyor olabilir. Aynı operatörü kullanan birisi ile test edin.
 2. iPhone yazılımını güncelleyin: sürümle veya yazılımla alakalı bir sorun olabilir, bu nedenle yapmanız gereken ilk şey sürüm güncelleme olabilir.
 3. Ağ ayarlarını sıfırlayın: Ayarlar>genel>sıfırla>ağ ayarlarını sıfırla
 4. Hücresel veri kontrol: bağlantı hatasına neden olmadığından emin olmak için hücresel veri ayarlarınızı kontrol edin. Açık kapalı konuma getirin.
 5. Fiziksel hasar kontrolü: iPhone’unuz yakın zamanda darbe aldı mı? Darbe, donanımsal hatalar meydana getirerek bu arızaya neden oluyor olabilir.
 6. Uçak moduna alıp çıkarın: Aygıtı uçak moduna alıp uçak modundan geri çıkarın.
 7. Sim kartı çıkarın temizleyin: çoğu zaman bu soruna sim kart neden olmaktadır, sim kartı çıkarıp temizleyin tekrar takın. Gerekirse farklı bir sim kart deneyin.
 8. Tüm ayarları sıfırlayın: Ayarlar>genel>sıfırla> tüm ayarları sıfırla seçeneğiini deneyin.
 9. iTunes yardımıyla yeniden yazılım yükleyin: yazılımsal sorunlar olabileceğinde iTunes üzerinden geri yükleme yapın.

Baseband arızası ve anakart tamiri

Her şeyi yaptınız ve sonuç alamadınız. Bu durumda anakart kaynaklı bir arıza ile baş başa olabilirsiniz. Bu durumda sizin yapabileceğiniz çok bir şey yoktur. Bundan sonrası anakart teknisyenlerimizin işidir.

Baseband entegresi şebekeyi kontrol eden bir parçadır. İmei ve şebeke bilgilerinin yazılı olduğu parçadır. Cihaz “servis yok” hatası verdiğinde genelde bu parça bozulmaz. Bu parçayı destekleyen diğer parçalarda sorun olabilir.

Etkinleştirilemiyor ekranı

Eğer servis yok hatası veren bir iPhone’u güncellerseniz veya yazılım yüklerseniz “etkinleştirilemiyor” hatası alırsınız. Bu durumda cihazı kuramazsınız ve ana ekrana ulaşamazsınız.

iphone servis ankara, iphone tamir ankara, iphone servis yok

ÖNEMLİ !Bilinçsiz kurcalanmış cihazlarda tamir şansı zayıftır

“Servis yok” hatasını aldığınızda lütfen ilk bulduğunuz tamirciye girmeyin. Bu özel bir tamir işidir. Bir çok teknisyen bu arızanın tamiri yapamıyor. Tamir edeyim derken tamir edilemez duruma getiriyor.

Baseband entegresi güncel şartlarda maalesef değişmiyor. Bu nedenle tamir ederken bu parçaya zarar verilirse geri dönüşü olmuyor.

SARSAN İLETİŞİM 

ADRESİMİZ: Necatibey Caddesi Balıkçıoğlu İş Merkezi 4/22 GİRİŞ KAT NO:22 deyiz… SIHHİYE ANKARA..

03122291572 – 03122316081  numaralı telefonlarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.Leave a Reply

APPLE İPHONE TEKNİK SERVİS HİZMETLERİMİZ

Call Now Button
× Mesaj Yaz

Warning: Use of undefined constant ‘the_ratings’ - assumed '‘the_ratings’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /var/www/vhosts/sarsaniletisim.com/httpdocs/wp-content/themes/enigma/single.php on line 22
1 Stars2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...